Трекінг країною Сванів: похід без рюкзаків

Подорож буде проходити в одній найгостинніших країн світу – Грузії, а саме в мальовничому та колоритному регіоні – Сванетії. Це один з найвіддаленіших районів Грузії, який довгий час був практично ізольований від зовнішнього світу, результатом чого стало збереження в цьому краї унікальної культури.

Наш маршрут пролягатиме Верхньою Сванетією — це величезна долина у верхів’ях річки Інгурі, яку з півночі обрамлює Головний кавказький хребет (по ньому проходить кордон Росії та Грузії, і тут розміщені майже всі найвищі вершини Кавказу — Шхаара, Ушба, Тетнульд), а з півдня оточує Сванетський хребет. Крім неймовірної краси природи Верхня Сванетія також відома своїми кам’яними вежами, яких тут сотні. Споруди були збудовані ще у ІХ – ХІІ століттях і зараз входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Подорож буде у форматі легкого трекінгу: радіальні виходи без рюкзаків, ночуємо в наметах у кемпінгах, переїзди між кемпами на авто.

Дати походу: 30 липня — 8 серпня 2021

Щоб долучитися до подорожі чи дізнатися деталі пишіть нам в фейсбук  або заповніть форми і ми з Вами зв`яжемося:


*Відео з класичного походу Сванетією, 2019 р.

Програма походу по днях:

День 1. Київ — Тбілісі. Наш літак прибуває пізно увечері тому перший день ми дістанемося до нашого готелю та будемо відпочивати.

День 2. Знайомство з містом Тбілісі. Гуляємо старовинними вуличками, пробуємо місцеву кухню.

День 3. Местія — Тбілісі. Вдень робимо ПЛР-тест в одній з клінік Тбілісі, а після обіду відправляємося до Местії. Більша частина шляху проходить стрімкими звивистими гірськими серпантинами. На шляху до Сванетії неможливо оминути та не зупинитися, біля неймовірно мальовничого Інгурського водосховища. Свани називають його «сванське море». Утворене водосховище ще у 80 роках внаслідок будівництва найбільшої гідроелектростанції Кавказу — Інгурської. До речі дамба займає 6 місце у світі за висотою (250 метрів). Вона аж на 50 метрів вище дамби Гувера, яку дуже часто можна побачити в голівудських фільмах. Тут же зможемо зробити декілька інстаграмних фото, на фоні водосховища, яке блакитною стрічкою оповиває підніжжя гір. А ще дорогою розпочнемо знайомство з традиційною кухнею Грузії — спробуємо сванський кубдарі (м’ясний пиріг зі спеціями). По приїзду в Местію розмістимося в одному з місцевих кемпінгів, який стане нашим домом на наступні декілька днів.

День 4. Радіальний вихід до озер Корульді. Наш другий день в країні неймовірних красот і краєвидів буде дуже насиченим. З висоти 1500 м, на якій знаходиться Местія, ми піднімемося до 2750 м – озер Корульді. Як тільки ми вийдемо з зони лісу, перед нами відкриються засніжені вершини Головного Кавказького хребта. Він простягається на 1200 км від Чорного до Каспійського морів і саме на цьому хребті розміщені усі найвищі вершини Кавказу. Хребет ділить Кавказ на дві частини — Північний Кавказ (російська частина) та Південний Кавказ (грузино-азербайжанська частина), по ньому проходить кордон між країнами.

День 5. Відпочинок в столиці Сванетії — Местії. Гуляємо вуличками містечка. Відвідаємо музей історії та етнографії Сванетії та музей легендарного альпініста М. Хергіані. А також досліджуватимемо, головні пам’ятки Местії і всієї Сванетії — кам’яні вежі, творіння VIII–XIII століть.

День 6. Переїзд до Ушгулі. Цього дня у нас буде переїзд до найвисокогірнішої общини Грузії та усієї Європи — Ушгулі, яка знаходиться на висоті 2200 метрів. Община Ушгулі складається з чотирьох сіл: Жибіані, Чвебіані, Чажаші та Муркмелі, які розміщені доволі компактно, та майже не видно візуальної межі між ними. До місця призначення ми дістанемося до обіду, поселимося у затишному кемпінгу, а далі нас чекатиме знайомство з місцевою кухнею та відпочинок.

День 7. Відправимося в радіальний вихід до льодовика. Дорога пролягатиме долиною річки Інгурі з видом на найвищу вершину Грузії — Шхару. Ми піднімемося до самісінького язика гірського льодовика Шхара з під якого бере початок річка Інгурі.

День 8. Вихід на Сванський хребет. Сьогодні ми піднімемося на найвищу висоту нашого маршруту — Сванський хребет — близько 3000 м. З хребта нам відкриється неперевершена Безенгійська стіна, та фактично увесь пройдений маршрут. Загалом, довжина хребта складає 85 км і відділяє Верхню та Нижню Сванетію. Його найвищою точкою є гора Лайла (4008 м), а середня висота — близько 3000 метрів. Ще в першій половині ХХ століття на висотах вище 2600 метрів цілий рік лежав сніг, однак зараз, у зв’язку з глобальним потеплінням, влітку цей хребет став прохідний – снігу вже немає взагалі. Спускаємося до табору і після обіду відправляємося до узбережжя Чорного моря, де заселяємося в кемпінг неподалік Батумі.

День 9. Батумі. Цей день буде присвячений релаксу та лаунжу. Будемо купатися, засмагати, смакувати національну грузинську кухню. А ще відвідаємо відомий курорт — Батумі.

День 10. Повернення додому.

Щоб долучитися до подорожі чи дізнатися деталі пишіть нам в фейсбук  або заповніть форми і ми з Вами зв`яжемося:

Про наші попередні подорожі Сванетією читай тут:

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s